Brud przejawia irytującą tendencję do chowania się w trudno dostępnych kątach i zakamarkach. Dlatego warto sprawdzać te miejsca podczas sprzątania. Poniższe rady pozwolą Ci w łatwy sposób wyczyścić trudno dostępne miejsca.
Grzejniki to miejsca, o których często zapominamy podczas sprzątania. A można łatwo i szybko wyczyścić je za pomocą specjalnej szczotki. Jeśli nie mamy takiej w domu, nie szkodzi, możemy owinąć kij od szczotki ściereczką i w ten sposób oczyścić wąskie przestrzenie. Możesz do oczyszczenia grzejników użyć też parownicy. Umieść tylko ręcznik pod i za kaloryferem, a strumień gorącej pary zrobi resztę. Tutaj doskonale sprawdzi się parownica SC 1 marki Kärcher. Dzięki niej szybko i łatwo wyczyścimy twarde podłogi, armaturę kuchenną i łazienkową, oraz wiele innych powierzchni. I to bez użycia detergentów. Cząsteczki pary wnikają między brud a czyszczoną powierzchnię, dzięki czemu skutecznie odspajają cały nagromadzony brud. Parownica SC 1 w standardzie jest wyposażona w okrągłą szczotkę, dyszę Power, dyszę do detali, dyszę ręczną oraz zawór bezpieczeństwa i zabezpieczenie przed przypadkowym uruchomieniem przez dzieci. Całe wyposażenie zwiększa komfort pracy i zakres zastosowań.
Rada 1
Czyszczenie prysznica spędza nam nierzadko sen z powiek. Jest jednak sposób, by uporać się z tym łatwo i szybko. Gdy kamień zawarty w wodzie osadzi się na słuchawce prysznica, wówczas przepływ wody jest utrudniony. Aby pozbyć się problemu, należy słuchawkę prysznica włożyć do wiadra z wodą i dwiema łyżeczkami kwasku cytrynowego, następnie poczekać 20 minut, by kwasek zaczął działać. Po tym czasie kamień powinien zejść. Wystarczy, że zetrzemy go gąbką. Alternatywnie można użyć proszku do pieczenia.
Rada 2
Czyszczenie wysoko położonych okien czy okien sufitowych to męczące zadanie. Rozwiązaniem jest przedłużka do myjki do okien WV 2 plus marki Kärcher, która pozwala w komfortowy sposób umyć wysoko położone okna z poziomu podłogi. Czyszczenie szyb, bez smug czy zacieków to jednak dopiero połowa sukcesu. Nie można bowiem zapomnieć o ramach okiennych. Powinny one być umyte wodą z dodatkiem środka czyszczącego i ściereczką. Myjąc ramy, pamiętajmy, by nie naciskać zbyt mocno, ponieważ wówczas woda nakapie na podłogę. Otwory w ramie, w których często gromadzi się uporczywy brud, wyczyścimy np. za pomocą parownicy SC 1 Marki Kärcher.
Rada 3
Gotowanie to hobby wielu z nas. I choć trudno zaprzeczyć, że jest to przyjemna czynność to zdarza się, że pozostawia ona tłuste zabrudzenia na sprzętach i meblach kuchennych. Zabrudzeń tych można się w łatwy sposób pozbyć. O ile blat roboczy zwykle wycieramy po pracy, to wierzch i boki szafek często pozostają niewytarte i to na nich gromadzą się tłuste osady. Zazwyczaj w ich usunięciu dobrze sprawdzają się uniwersalne środki czyszczące lub środki do czyszczenia szkła. Zaleca się prowadzić te prace czyszczące w rękawicach ochronnych. W przypadku wysokich szafek, których wierzchu nie widać, możemy położyć na nich gazetę i w ten sposób zabezpieczyć przed osiadaniem kurzu i tłustych osadów. Wówczas podczas sprzątania musimy tylko wymienić gazetę na nową.
Rada 4
Okapy kuchenne pochłaniają wszelkie brzydkie zapachy co czyni je urządzeniami bardzo przydatnymi. Pochłaniają one jednak nie tylko zapachy, ale i tłuszcz. Dlatego tak ważne jest, by czyścić je nie tylko od zewnątrz, lecz także od środka w regularnych odstępach czasu, najlepiej co dwa – trzy tygodnie, jeśli dużo korzystamy z kuchni. W tym celu zdejmijmy filtr z okapu i umieśćmy go na dolnym poziomie w zmywarce. Aby mieć pewność, że cały brud zejdzie, ustawmy zmywarkę na 60 stopni lub wyższą temperaturę. Po wyjęciu ze zmywarki przetrzyjmy filtr szmatką ze środkiem czyszczącym i następnie osusz bawełnianą ściereczką. Gotowe!