Nowe oświetlenie, nowoczesne systemy przesuwne, stylowe uchwyty i… meblowe systemy audio. To tylko niektóre nowości firmy Häfele z targów Interzum 2015. Niemiecki gigant zaprezentował ofertę premierowych okuć i akcesoriów meblowych.
Stoisko Häfele, na tegorocznych targach Interzum, liczyło niemal 1,5 tys. mkw. W ciągu czterech dni zostało odwiedzone przez setki przedstawicieli branży meblarskiej, którzy mieli okazję zobaczyć, czym międzynarodowy producent okuć i akcesoriów zaskoczy w 2015 roku oraz co kryje się pod hasłem „More Life per Square Metre”.
Światło trzeciej generacji
W nowej ofercie znalazła się trzecia generacja oświetlenia meblowego LED Loox. Spośród 60 produktów linii połowa, to źródła światła. Szczególnie interesująco przedstawiają się modele LED 2025/2016 do montażu nakładanego lub wpuszczanego w otworach o średnicy 58 mm, LED 2040 do montażu nakładanego i w otworach 35 mm oraz taśma LED 3028 24 Volt. System Loox zyskał też nowy przełącznik napięcia 12 na 24 V, umożliwiający zasilanie kilku opraw z różnych systemów (12 V, 24 V, 350 mA wraz z przetwornikiem) z jednego zasilacza. – Goście targów Interzum mogli się przekonać, że oprawy LED 2025/2016 cechuje jasne, mocne światło, idealne w doświetlaniu obszarów roboczych, jak biurka i blaty kuchenne – mówi Marcin Małecki, ekspert ds. okuć meblowych w firmie Häfele. – Wrażenie robią też taśmy LED. W jednej z wersji 24 V modelu 3028 mamy aż 240 diod na metr. Efektem jest bardzo jednolite, mocne światło. Źródła są oferowane w trzech różnych opcjach temperatury barwowej. Zasilacz nowego oświetlenia Loox może współpracować z innym przebojem niemieckich targów – meblowymi systemami audio.
Muzyka z mebli
Nowość Häfele, czyli systemy muzyczne 105 i 420, w prosty sposób zmieniają dowolny mebel w domowe centrum rozrywki. Wyposażone w odbiornik Bluetooth i przetworniki dźwięku, nadają się do montażu w meblach produkowanych przemysłowo i na wymiar. Sekretem działania systemów jest to, że wykorzystują korpusy meblowe, jak pudła rezonansowe. W efekcie użytkownik odbiera czysty dźwięk bardzo dobrej jakości.
– Bez wątpienia system może być wykorzystany, jak domowy zestaw audio, czyli służyć przede wszystkim słuchaniu muzyki w dobrej jakości, ale posłuchamy też na nim radia – tłumaczy Marcin Małecki. – Największym atutem jest jednak to, że ulubionymi utworami możemy się cieszyć podczas relaksującego prysznica, przygotowania obiadu lub zasypiając. Stolarze mogą ukryć system w niema wszystkich typach mebli – m.in. szafkach, komodach, biurkach, meblach łazienkowych, a nawet lustrach czy łóżkach. Przechodzenie między utworami oraz regulacja głośności odbywa się poprzez odtwarzacz muzyki w smartfonie, tablecie lub laptopie wykorzystując technologię Bluetooth.
Łatwiejsze przesuwanie, lepsze chwytanie
Goście stoiska Häfele zapoznali się też z dwoma nowymi modelami systemów przesuwnych Slido – Classic 35 VF S oraz Classic 50 VF S. Co je wyróżnia? Przede wszystkim możliwość adaptacji tego samego systemu do potrzeb różnych producentów. To możliwe przez dobór odpowiednich elementów wyposażenia, jak tory, ślizgacze bądź wózki. Dodatkowym atutem są innowacyjne amortyzatory, także do drzwi środkowych w systemie 3-skrzydłowym. Prócz tych atutów, nowe okucia Slido Vorfront zapewniają pełen komfort otwierania, zamykania, łagodną pracę oraz opcję montażu sterowania elektrycznego, które automatycznie przesuwa drzwi.
Kolejną nowością dla frontów meblowych jest seria trzynastu stylowych uchwytów. Bardzo ergonomicznych, wygodnych i dostępnych w najmodniejszych wykończeniach, takich jak miedź, brąz czy niklowana czerń.
Jeszcze więcej komfortu
Hasłem przewodnim Häfele na tegorocznych targach Interzum było „More Life per Square Metre”. – Chodzi o to, by mieszkać wygodniej, łatwiej i nowocześniej. Zaprezentowaliśmy rozwiązania, które sprawiają, że to możliwe. Udowodniliśmy przy tym, że bez znaczenia jest wielkość naszego mieszkania. Wystarczy kreatywność i okucia najlepszej jakości, by komfortu nie mierzyć w metrach – uzupełnia Marcin Małecki. Nowa oferta Häfele daje stolarzom możliwość, by slogan przekuć w rzeczywistość. Pokazuje też, że związek meblarstwa i najnowszych technologii jest stale rozwijanym trendem, który z pewnością warto obserwować.