System odwodnień liniowych należy dobrze zaplanować i bezbłędnie wykonać. Dzięki temu ochronimy fundamenty i ściany domu przed zamakaniem, a nasza działka będzie wolna od kałuż i błota.
Coraz większą uwagę przywiązuje się do natychmiastowego i ekonomicznego odwadniania powierzchni utwardzonych. Nie od dzisiaj wiadomo, że tereny zalane powodują znaczne utrudnienia w ruchu pieszym i kołowym, a mokra i śliska nawierzchnia często niesie ze sobą tragiczne w skutkach konsekwencje. Wysoki poziom wód gruntowych, gliniasta gleba czy ukształtowanie terenu często wróżą kłopoty w postaci zalanych piwnic, podjazdów czy zawilgoconych fundamentów, a to wszystko może niekorzystnie wpłynąć na stan techniczny budynku. Odwodnienia liniowe oparte na korytkach z wysokiej jakości materiału HDPE z kratkami z HDPE, ze stali ocynkowanej, nierdzewnej oraz żeliwnej, niezawodnie spełnią swoją rolę w procesie odwadniania. Cechuje je odporność na działanie korozji, środków chemicznych i zamarzanie. System odwodnień liniowych doskonale sprawdzi się podczas dużych i gwałtownych obciążeń hydraulicznych. Stając w obliczu coraz częstszych anomalii pogodowych (gwałtownych burz, ulew, powodzi), które ostatnio w związku z globalnym ociepleniem klimatu dotkliwiej uderzają w region Europy Środkowo-Wschodniej, odwodnienia liniowe warto zastosować wszędzie tam, gdzie grunt jest nieprzepuszczalny – bez względu na to, czy będziemy odwadniać teren utwardzony, czy nieutwardzony. Odwodnienie należy zastosować tam, gdzie woda z deszczu lub roztopów bardzo powoli wsiąka w ziemię.
Odwodnienie liniowe to doskonałe rozwiązanie dla klientów, którzy poszukują prostego, estetycznego i trwałego odwodnienia terenu wokół domu, w parku, ogrodzie, na chodniku, parkingu, podjeździe, przed garażem.
Tekst: Urszula Ogrodnik, Kierownik Działu Promocji i Reklamy GAMRAT SA