Drewno jest materiałem znanym od tysięcy lat, docenianym za łatwość obróbki, dostępność, trwałość oraz możliwość wystawiania na działanie różnorodnych warunków atmosferycznych. Wciąż z powodzeniem znajduje zastosowanie w architekturze ogrodowej, gdyż jego cechy plastyczne, takie jak barwa i niejednorodna forma, niosą ze sobą nieskończone możliwości aranżacyjne i zapewniają harmonijną integrację z naturą.
Ogród zaprojektowany i zrealizowany w 2016 roku przez pracownię architektury krajobrazu Naturalnie – Studio Projektowe. Głównym elementem ogrodu jest drewniana altana, która ma pozostawać w relacji z otaczającą naturą. Nowe założenie zostało stworzone w dużej mierze na bazie istniejących już drzew i krzewów, które zostały tylko umiejętnie przesadzone. Ogród znajduje się w dzielnicy podmiejskiej Radomia. Projekt charakteryzuje się prostymi liniami nawierzchni i trawników, skontrastowanymi z bardziej swobodnymi i rozbudowanymi rabatami, na których znalazły się byliny, trawy oraz krzewy.
Cała przestrzeń została podzielona na wnętrza ogrodowe. Każde z nich spełnia inną funkcję użytkową. Nawierzchnie w ogrodzie zostały wykonane z jasnoszarej, jednolitej i gładkiej kostki betonowej o dużym formacie. Założeniem przy projektowaniu układu nawierzchni było przede wszystkim to, aby była łatwa w utrzymaniu czystości i wygodna do chodzenia. Posadzono dużą ilość kwitnących bylin i traw ozdobnych. Projekt zakładał, aby rośliny zmieniały się i uzupełniały przez cały okres wegetacyjny. Wszystkie gatunki zostały dobrane w taki sposób, aby odpowiadały dość trudnym w tym miejscu warunkom glebowym i wodnym. Cała działka usytuowana jest bowiem na lekkich, piaszczystych i mało żyznych glebach bielicowych. W ogrodzie została skonstruowana ażurowa altana. Lekka, nowoczesna, drewniana konstrukcja wpisuje się w zgeometryzowany układ ogrodu. Jedna ze ścian została całkowicie obita drewnianymi panelami. Obok niej została posadzona glicynia chińska (Wisteria sinensis), która w przyszłości oplecie całą konstrukcję swoimi pędami. Altana szybko stała się się ulubioną przestrzenią gospodarzy i jest miejscem wspólnych codziennych posiłków, jak również spotkań w większym gronie z przyjaciółmi. Od południowej strony domu znajduje się przestronny i wygodny słoneczny taras, który pozwala na wypoczynek i kontemplację przyrody. Ważnym elementem ogrodu są zaprojektowane i wykonane na zamówienie duże stalowe donice w kolorze miedzi, w których posadzone zostały krzewy (Świdośliwa lamarcka Amelanchier lamarckii) oraz dopełniające kompozycję kostrzewy sine (Festuca glauca).