Za nami Archiwnętrza 2017, czyli pierwsza edycja krakowskich rozmów o architekturze, wnętrzach i dobrym designie. Znakomici goście, niepowtarzalny klimat i magiczne miejsce – to najlepsze podsumowanie tego wyjątkowego wydarzenia.
Pierwsze Archiwnętrza odbyły się w Pojnarówka coffe and bar – zabytkowej, odrestaurowanej secesyjnej kawiarni. Podczas eventu lokal wypełnił się po brzegi projektantami, architektami i miłośnikami dobrego designu. Wspaniałe miejsce stworzyło doskonałą atmosferę do rozmów na temat projektowania i polskiego wzornictwa.
Pierwszym gościem spotkania była pracownia architektury wnętrz Biała Ściana. Projektantki z Białej Ściany opowiadały o tym, co z ich perspektywy jest ważne przy tworzeniu projektu wnętrza oraz w jaki sposób współpracować z klientami, aby obie strony były zadowolone z finalnego efektu. Definicja dobrego wnętrza według pracowni Biała Ściana to funkcjonalna i komfortowa przestrzeń, w której się dobrze czujemy. Projektantki mówiły o tym, jak dobrać odpowiednie akcenty do wnętrza oraz o stosowaniu niestandardowych materiałów, które mogą nadać charakteru naszym pomieszczeniom. Z kolei ważne elementy, które stworzą odpowiedni klimat w naszym mieszkaniu lub domu, według Białej Ściany to: światło, tkaniny, oraz roślinność.
Dużą uwagę przyciągnęło wystąpienie Piotra Niedopytalskiego, który podzielił się z gośćmi spotkania sekretami skutecznej promocji projektów w mediach. Wielu projektantów nie jest świadomych działań, które można podjąć, by dotrzeć do szerszego grona odbiorców. Architekci i designerzy dowiedzieli się również jakich błędów unikać podczas tworzenia wizerunku swojej pracowni. — Jestem przekonany, że moje wskazówki pomogą projektantom w ich pracy i będą mogli sami z łatwością zwiększyć popularność swoich projektów. Jeśli natomiast ktoś absolutnie nie ma głowy do takich rzeczy, zawsze może się zgłosić do osób takich jak ja, które mu w tym pomogą — mówił podczas eventu Piotr Niedopytalski.
Podczas Archiwnętrz Kamila z pracowni Projectorium przybliżyła gościom tajniki sztuki wyrabiania naczyń w glinie. Następnie mąż Kamili – Michał, opowiedział o wrażeniach z ich pierwszej dużej przygody z hurtowym zamówieniem z Dubaju, co dla początkujących artystów było nie lada wyzwaniem.
Dodatkową atrakcją podczas eventu był pokaz ceramiki Projectorium. Ręcznie wytwarzane naczynia ceramiczne można było obejrzeć na żywo, a także można było porozmawiać z samą autorką projektów. Wszyscy goście otrzymali również upominki wraz z materiałami przydatnymi podczas pracy projektowej.
Archwinętrza zakończyły się pytaniem od publiczności: Kiedy odbędzie się kolejna edycja? Odpowiedź brzmi: Spotkamy się ponownie już w 2018 roku!