Rekordowe sumy na licytacjach dzieł sztuki w światowych domach aukcyjnych sprawiają, że sztuka jest społecznie postrzegana jako trudno osiągalne dobro luksusowe. Tymczasem wcale taka być nie musi. Dowodem na to są tysiące prac młodych polskich artystów wystawiane w wirtualnej galerii. Czas obalić mit sztuki niedostępnej i pokazać, że można w rozsądnej cenie nabyć oryginalne dzieło jedyne w swoim rodzaju.
Dzieło sztuki „na każdą kieszeń”? Dlaczego nie. Zamiast wieszać na ścianie plakat z sieciowego sklepu z wyposażeniem wnętrz, powielany w tysiącach egzemplarzy, można w zbliżonej cenie mieć unikat, prawdziwy obraz, rysunek, czy grafikę. Prezentujemy galerię dzieł sztuki, dostępnych w internetowej galerii Gallerystore.pl. Każde jest inne, wyjątkowe. Łączy je jedno – żadne nie kosztuje więcej niż 500 zł.
Agnieszka Giera, Akt1, ołówek i węgiel na papierze, cena: 220 zł
Surrealistyczny rysunek doskonale wpisuje się w styl malarski artystki – odrealniony akt zachęca do przemyśleń i daje pole do interpretacji. Agnieszka Giera jest absolwentką ASP we Wrocławiu. W twórczości inspiruje się właśnie motywami sennymi, współczesnymi mediami, a nawet grami komputerowymi.
Agnieszka Bartosz, Laugh, akryl na tablicy malarskiej, cena: 500 zł
Dzieło o bardzo pozytywnym tytule po dłuższej obserwacji nabiera głębszego wymiaru i przestaje być oczywiste. Autorka studiuje zarządzanie, malarstwo jest jej pasją, którą zamierza rozwijać na warszawskiej ASP. Artystka wystawia swoje prace w Gdyni, Sopocie, Gdańsku i Warszawie. W 2013 r. współtworzyła mural w ramach zorganizowanej przez nią akcji społecznej Gdynia Aktywna.
Cyprian Hołownia, Object I, linoryt odbity na szablonie, cena: 460 zł
Artysta tworzy prace rysunkowe, malarskie i grafiki. Z racji wykształcenia w procesie twórczym wykorzystuje wiele technik graficznych. Inspiracją dla powyższej pracy była martwa natura.
Anna Wojtan, Marilyn, akryl na płótnie, cena: 460 zł
Portret ikony kina w pop artowym stylu, który jest znakiem rozpoznawczym artystki. Zamiłowanie do wyrazistych kolorów i „komiksową” stylistykę wyraźnie widać w pracach Anny Wojtan. Autorka poza malarstwem projektuje wnętrza i prowadzi warsztaty plastyczne dla dzieci i osób niepełnosprawnych.
Agnieszka Mrowca, Szczenki, akryl na płótnie, cena: 350 zł
Obraz przedstawia charakterystyczne dla artystki elementy – morze i nieboskłon. Agnieszka Mrowca w wielu swoich pracach wykorzystuje morski pejzaż, tworząc wariacje jednego motywu i tym samym pokazując bogactwo jego zmienności.
Małgorzata Bryndza, Na morzu II, olej na tekturze, cena: 190 zł
Pastelowy, niedopowiedziany, zmuszający do zastanowienia – taki jest obraz Na morzu II Małgorzaty Bryndzy. Artystka preferuje malarstwo sztalugowe, grafikę i fotografię. Chociaż wciąż kształtuje swój styl i znak rozpoznawczy, dąży do tworzenia dzieł wartościowych pod kątem estetyki oraz siły wyrazu.
Karolina Kucharska, kobieta w piżamie, pastele na kartonie, cena: 410 zł
Dzieło skupione wokół jednej dominanty – płomiennych loków tytułowej kobiety w piżamie. Odważna kreska, swoiste rozedrganie to znaki rozpoznawcze artystki, która stawia na żywe kolory i pozornie chaotyczny charakter, które składają się na piękne surrealistyczne dzieła. Jak sama mówi, bez malarstwa i rysunku byłaby goła, pusta i szara. A maluje i rysuje wszystkim, co zostawia ślad.
Natalia Buza, flying, farby do tkanin na jedwabiu naciągniętym na krosno, cena: 320 zł
Obraz pochodzi z serii Ptaszarnia. Natura jest motywem dominującym w pracach autorki. Artystkę inspirują zarówno ptaki, jak i mieszkańcy świata podwodnego, czy owady. Dużą rolę w jej twórczości odgrywa także ludzie ciało i jego ogromna plastyczność. Natalia Buza jest absolwentką wydziału malarstwa gdańskiej ASP. W roku 2010/2011 otrzymała Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Stypendium Prezydenta Miasta Gdańsk.
Katarzyna Mol, Cykl Fanaberie, obraz namalowany na papierze czerpanym, cena: 320 zł
Edukacja muzyczna odcisnęła pięto na malarstwie artystki. Absolwentka Szkoły Muzycznej w klasie skrzypiec swoje impresjonistyczne dzieła zawsze tworzy przy akompaniamencie. Dzięki muzyce intuicyjnie ewoluują pod pędzlem. Wspólny mianownik dzieł Katarzyny Mol to energetyczne kolory, pełne pasji i namiętności, śmiałe i odważne.
Beata van Vijngaarden, POSŁAŃCY WIOSNY, akwarela na papierze, cena: 400 zł
Inspirację dla tego dzieła oddaje sam opis autorki: „Zakładamy różowe okulary, bo wiosna idzie. Szukamy pod nogami i na słonecznych polanach”. Tak jak prezentowana akwarela, tak i inne dzieła artystki to jej sposób uchwycenia piękna rzeczy ulotnych, niezauważalnych, drobiazgów, które umykają w natłoku codziennych spraw.