Możliwość komentowania KÄRCHER Sp. z o.o. została wyłączona

KÄRCHER Sp. z o.o.

31-346 Kraków,
ul. Stawowa 140
Infolinia: 0 801 811 234, 022 349 14 57
fax: 012 639 71 23
biuro@karcher.com.pl
http://www.karcher.pl

75 lat firmy Kärcher dla rynku konsumenckiego.

Gdy w 1935 roku Alfred Kärcher założył firmę, niemal od razu sukcesem okazał się jej produkt – piec do obróbki termicznej (piec kąpielowy solny). Urządzenie zostało zaprojektowane na początku lat 30-tych XX wieku, jednak tzw. „design Kärcher” jest i dziś określeniem stosowanym wśród producentów urządzeń do utwardzania stopów metali wykorzystywanych w przemyśle lotniczym. Kärcher od pierwszych lat istnienia, aż do lat 50-tych XX wieku związany był z lotnictwem, od kiedy na zlecenie Lufthansy firma opracowała urządzenia do ogrzewania silników samolotowych, których niemała ilość trafiła na rynek przez kolejne 20 lat.

Jednak to KW (DS) 350, zaprojektowane przez Alfreda Kärchera w roku 1950 stało się przełomem w historii firmy. Było to pierwsze wysokociśnieniowe urządzenie czyszczące z podgrzewaniem wody opatentowane w Europie. Od tej daty trwa nieprzerwany rozwój technologii czyszczenia strumieniem wody pod wysokim ciśnieniem, która zasadniczo ogranicza ludzki wysiłek wkładany w prace czyszczące, a także pozytywnie wpływa na środowisko, np. ograniczając zużycie wody.

Pierwsze na świecie przenośnie urządzenie wysokociśnieniowe – HD 555 o ciśnieniu 55 barów – Kärcher zaprezentował w 1984. I tak oto wykreowany został całkowicie nowy rynek dla urządzeń wysokociśnieniowych ? rynek konsumencki, który po ponad 25 latach od tamtego wydarzenia na co dzień wykorzystuje popularne obecnie ciśnieniówki w przydomowych porządkach czy w dbałości o samochód. A Kärcher wciąż zaskakuje nowymi rozwiązaniami technicznymi: silniki chłodzone wodą, parametry pracy porównywalne z urządzenia profesjonalnymi, liczne udogodnienia obsługi: bęben na wąż wysokociśnieniowy, automatyczne zwijanie kabla, system szybkiego podłączania pistoletu spryskującego (Quick Connect), wygodne podawanie środka czyszczącego (Plug’n’Clean).

Także urządzenia do czyszczenia parą, bez użycia środków chemicznych, są wykorzystywane przez gospodarstwa domowe już od ponad 25 lat. Jak to możliwe, aby można było czyścić tak dokładnie bez stosowania detergentów? Trzeba skorzystać z gorącej pary wodnej! Bardzo popularna parownica Kärcher SC 1701 zapoczątkowała w roku 1995 drugą generację tego typu urządzeń. Z kolei współczesne SC 1.030 B to prawdziwy multitalent. Bogate wyposażenie pozwala wyczyścić podłogi, flizy, armaturę, lustra – w kuchni, łazience, a nawet prasować! Dzięki SC 1.030 B z żelazkiem parowym nawet kilka warstw materiału naraz zostanie rozprasowanych szybko i sprawnie.

Rok 1994 stanął zrewolucjonizował mycie okien w domu! Kärcher 250 było pierwszym na rynku elektrycznym urządzeniem do mycia okien. Dziś ta praca jest jeszcze łatwiejsza ? dzięki WV 50 firmy Kärcher. Wystarczy nanieść środek czyszczący na powierzchnię przy pomocy spryskiwacza i rozprowadzić go ściereczką z mikrofibry. Następnie powietrzchnię oczyścić przy pomocy WV 50 odsysającego wodę. Efekt: brak zacieków czy smug. Porządek wokół i mnóstwo wolnego czasu!

Urządzenie RoboCleaner RC 3000, którego technologia jest chroniona 12 patentami Kärcher, pojawił się w gospodarstwach domowych kilka lat temu. Jak to robot – RC 3000 czyści/odkurza wszystkie rodzaje podłóg bez ingerencji człowieka. Zaprogramowany (jedyna czynność wymagana od człowieka!) RC 3000 porusza się losowo po całym mieszkaniu usuwając kurz i większe cząsteczki brudu, by następnie prowadzony wiązką promieni podczerwonych powrócić do stacji bazowej, gdzie (także bez ludzkiej pomocy) opróżnia zbiornik na zanieczyszczenia i ładowuje baterie. Może sprzątać, gdy nikogo w domu nie ma, a nawet kiedy dom pełen jest ludzi? RC 3000 w trybie pracy cichej nikomu nie będzie przeszkadzał sprzątając tuż tuż obok.

W błędzie są Ci, którzy sądzą, iż firma Kärcher zajmuje się wyłącznie utrzymaniem czystości. Ważną część oferty stanowią produkty do nawadniania ogrodów. Kärcher, firma która jako pierwsza w branży zdobyła ISO 14000 przykłada ogromną wagę do dbałości o środowisko, nie tylko w aspekcie jego ochrony przed wpływami własnej produkcji, ale również utrzymania jego naturalnego piękna i tych dobrodziejstw jakie natura oferuje nam wszystkim. Temu służy cała gama akcesororów do nawadniania ogrodów, gdzie równocześnie odnajdujemy nowatorskie rozwiązania służące komfortowi obsługi. Wystarczy wspomnieć choćby zraszacze Kärcher, wyposażone w specjalny płaszcz chroniący przed ochlapaniem osobę która zmienia ustawienie zraszacza. A metalowe szpile, niczym śledzie do namiotu dają pewność, że urządzenie nie przewróci się.

Opisy nawet tak niewielu produktów Kärcher dla rynku konsumenckiego wybranych z długiej, 75-letniej już historii firmy oraz rozwój technologii czyszczenia w odpowiedzi na potrzeby klientów można zamknąć stwierdzeniem: Kärcher to marka, która zmienia jakość naszego życia – Kärcher makes a difference!

Produkty

X-Range: nowa gama urządzeń wysokociśnieniowych

K 7400 K 7400

Firma Kärcher, światowy lider w branży utrzymania czystości wprowadziła na rynek nową linię wysokociśnieniowych urządzeń czyszczących do użytku prywatnego – X-Range, które znajdują szerokie zastosowanie wokół domu (mycie samochodu, narzędzi i mebli ogrodowych, patio lub ogrodzenia itp.). Urządzenia te, poza nowoczesnym designem (od którego bierze się nazwa X-Range) cechuje również wiele nowatorskich rozwiązań. System podawania środka czyszczącego bezpośrednio z opakowania umieszczonego na obudowie urządzenia, Plug ‘n’ Clean, pozwala na jego precyzyjne dozowanie a także szybką zmianę środka czyszczącego. System Quick Connect do łatwego i szybkiego łączenia węża wysokociśnieniowego z pistoletem i urządzeniem za pomocą jednego przycisku, zwiększa komfort obsługi oraz zapobiega stratom ciśnienia. Urządzenia X-Range, dzięki zwartej, pionowej konstrukcji praz składanemu uchwytowi zajmują niewiele miejsca przy przechowywaniu, a wbudowane uchwyty pozwalają na wygodne przechowywanie akcesoriów.

Istotną cechą urządzeń wysokociśnieniowych X-Range (klasy K 3 – K 5) jest również silnik chłodzony wodą, który zapewnia nie tylko dłuższą żywotność, ale również oszczędność energii i cichszą pracę. Firma Kärcher jako jedyna wprowadziła tego typu rozwiązanie w urządzeniach wysokociśnieniowych do użytku prywatnego.
W nowej grupie X-Range znajdują się urządzenia o różnym poziomie wydajności, od modeli grupy K 3 aż po serię K 7. Dzięki bogatej gamie wyposażenia dodatkowego są one w stanie sprostać różnorodnym pracom czyszczącym.

Nowa linia odkurzaczy Kärcher z funkcją odsysania wody

WD 5500 WD 5500

Odkurzacz uniwersalny to urządzenie, które skutecznie pomoże w utrzymaniu porządku w domu oraz w jego najbliższym otoczeniu. Jedno urządzenie pozwala na zbieranie suchych i wilgotnych zanieczyszczeń oraz odsysanie nieagresywnych cieczy. Doskonale sprawdza się w codziennym odkurzaniu, okazjonalnym sprzątaniu garażu, piwnicy oraz przydomowego warsztatu, przy wiosennych porządkach w ogrodzie, a także podczas remontu mieszkania oraz w sytuacjach awaryjnych: np. gdy z pralki wyleje się woda lub deszcz zaleje piwnicę.

Firma Kärcher wprowadza na rynek nową gamę odkurzaczy uniwersalnych WD. Dostępne są urządzenia ze zbiornikami na zanieczyszczenia od 17 do 30 litrów, w wersjach z obudową z tworzywa sztucznego lub stali szlachetnej, oraz z bogatą ofertą wyposażenia dodatkowego. Funkcja wydmuchu pozwala na pozbycie się liści zalegających w zakamarkach w ogrodzie. W ofercie znajdują się również modele z gniazdem do przyłączenia elektronarzędzi a także automatycznym zwijaniem kabla.
Największe dostępne modele WD 5.500 M oraz 5.600 MP to odkurzacze o mocy maksymalnej 1800 W. Urządzenia wyposażono w praktyczny spust wody umożliwiający opróżnienie 30-litrowego zbiornika zanieczyszczeń wprost do kratki ściekowej. Dzięki funkcji automatycznego oczyszczania filtra użytkownik nie ma kontaktu z brudem i oszczędza czas, który musiałby poświęcić na ręczne czyszczenie filtra, a siła ssąca odkurzacza nie zmniejsza się wskutek długotrwałych prac.
Więcej informacji na temat oferty Kärcher w zakresie odkurzaczy uniwersalnych można uzyskać na stronie internetowej www.karcher.pl a także w punktach sprzedaży na terenie całej Polski, które zapewnią fachową obsługę w zakresie doboru modelu właściwego dla indywidualnych wymagań i potrzeb.

KÄRCHER do ogrodu – separatory wody KÄRCHER do ogrodu – separatory wody

KÄRCHER do ogrodu – separatory wody!

Miłośnicy ogrodów znają problem oczyszczania przydomowych zbiorników wodnych. Pyłki kwiatowe, liście w sadzawkach czy base­nach nie dość, że wyglądają nieładnie, to na dodatek, po dłuższym czasie wraz z innymi szczątkami roślinnymi ulegają rozkładowi znacznie obniżając jakość wody. Czyszczenie tak za­brudzonego oczka wodnego z użyciem podbieraka jest mało skuteczne i nużące. W tak zabrudzonej wodzie nawet krasnal ogrodwy nie chciałby się kąpać, nie mówiąc o czerwono połyskujących rybkach…

Aby ułatwić posiadaczom zadbanych ogrodów oczyszczanie zbiorników wodnych, firma KÄRCHER wprowadziła na rynek separatory wody o symbolach WS 2500 Basic i WS 2600 Premium. To specjalne wyposażenie do odkurzaczy uniwersalnych KÄRCHER służy właśnie czyszczeniu oczek wodnych, stawów czy przydomowych basenów. Separatory działają w bezpośrednim podłączeniu z uniwersalnymi odkurzaczami – z możliwością odsysania wody (np. A 2504 firmy KÄRCHER). Zasada działania separatora jest bardzo prosta. Po połączeniu rurą ssącą (wyposażenie odkurzacza) separatora z odkurzaczem i włączeniu tego ostatniego, powstaje w zbiorniku separatora podciśnienie. Dzięki temu, za pośrednictwem rury ssącej (możliwa długość rury 4 x 0,5 m) i węża ssącego (w wersji Premium wąż ssący ma aż 5 m długości!) z zabrudzonego oczka wodnego czy basenu do separatora wpływa brudna woda wypełniając jego zbiornik. Po przekroczeniu określonego poziomu następuje automatyczne otwarcie jednego z zaworów i woda przepływa wąż spustowy, na którego końcu umieszczony jest zewnętrzny filtr separatora. Tak oczyszczona woda trafia wprost z filtra do zbiornika wodnego.

Filtry separatorów WS firmy KÄRCHER są w stanie zatrzymać wszystkie cząsteczki brudu większe niż 1 mm. W modelu WS 2500 Basic zanieczyszczenia znajdujące się w wodzie filtrowane są poprzez filtr w postaci siatki zamocowanej na wężu spustowym, w przypadku modelu WS 2600 Premium filtr ma kształt solidnego kosza filtracyjnego z uchwytem ułatwiającym opróżnianie kosza z zanieczyszczeń. Model WS 2600 Premium wyposażony jest ponadto w ssawkę ze szczotką! Mechniczne działanie szczotki ułatwia odrywanie zabrudzeń osiadłych w wodzie np. na kamieniach. Wszystko po to, by każdy przydomowy zbiornik wodny cieszył oczy domowników i ich gości! Sugerowane ceny detaliczne separatorów KÄRCHER mieszczą się w przedziale 250-400 pln. Zapraszamy na zakupy! Dane punktów sprzedaży urządzeń KÄRCHER dostępne są na www.karcher.pl

Szybkie porządki! Szybkie porządki! Szybkie porządki! Szybkie porządki!

Szybkie porządki!

Wciąż narzekamy na brak czasu. Tym bardziej nie lubimy, gdy proza życia nam go wykrada… na domowe porządki! A przecież jesteśmy narodem gościnnym – co zatem robić, aby naszych gości witać zawsze w progu czystego domu? Nawet gdy po powrocie zastajemy go do góry nogami, bo dzieci zrobiły sobie z podłogi… stół? Odkurzanie jest czasochłonne, zamiatanie: męczące i nie dość skuteczne. Ale jest coś pomiędzy jednym a drugim – „miotła i łopatka w jednym”, która nie wymaga uzbrajania (jak odkurzacz) i schylania się (jak zmiotka), a skutecznie zbiera niemal wszystkie śmieci: od mąki poprzez okruchy chleba, aż do łupin po orzeszkach ziemnych! I to z każdego rodzaju podłogi – z wykładzin dywanowych, parkietu i posadzki! To popularna niegdyś „Kaśka” czy „Kryśka” – dawnej mechaniczna, a dziś oferowana przez firmę Kärcher – w kilku wersjach – zawsze z ułatwiającym pracę akumulatorem! Zamiatanie z użyciem szczotek akumulatorowych KÄRCHER odbywa się bez worków filtracyjnych, a pojemnik na śmieci łatwo opróżnia się wysuwając go z obudowy. Szczotki zgarniają śmieci do pojemnika (0,5 l) nawet wtedy, gdy nie przesuwa się urządzenia po podłożu, np. w narożnikach czy kątach. Tworzywo, z którego wykonane są szczotki nie elektryzuje się, co znacząco ułatwia opróżnianie pojemnika, a także umożliwia utrzymanie estetycznego wyglądu urządzeń. Dzięki temu, bezpośrednio po pracy można każdą szczotkę spokojnie zawiesić pionowo na ścianie, czemu służy specjalny uchwyt ścienny będący na wyposażeniu standardowym urządzeń.

W ofercie do wnętrz domowych:
K 50 – dzięki nieznacznej wysokości obudowy Kärcher 50 (9 cm) i ruchomemu uchwytowi prowadzącemu można wyczyścić podłogę pod szafą, łóżkiem czy regałem. Przy przejściu K 50 z podłogi tekstylnej na podłogę twardą nie jest konieczne żadne przełączanie trybu pracy. Parametry urządzenia – waga: 2 kg, wydajność na 1 ładowanie 50-70 m2, szer. robocza 250 mm, akumulator, ładowarka, uchwyt ścienny w standardzie.

K 55 – teleskopowa rura prowadząca z ergonomicznym uchwytem umożliwia dostosowanie do wzrostu obsługującego, szczotka obrotowa dzięki możliwemu jej wyjmowaniu stała się łatwa w czyszczeniu, wysokość (65 mm) obudowy K 55 pozwala na czyszczenie pod bardzo niskimi meblami. Parametry – waga: 2 kg, wydajność na 1 ładowanie 60-100 m2, szer. robocza 265 mm, wyjmowany akumulator, ładowarka, uchwyt ścienny w standardzie.

K 55 pet – przeznaczona dla miłośników zwierząt ze specjalną szczotką do usuwania z podłóg sierści psa lub kota! Specjalna konstrukcja wyjmowanej szczotki obrotowej ułatwia jej proste oczyszczanie. Szerokość robocza K 55 ze szczotką pet – 235 mm.

Do prac na zewnątrz:
K 85 – to pierwsza szczotka akumulatorowa do prac na zewnątrz domu (gumowane koła, szuflowa metoda zamiatania) – na tarasie, chodniku, na balkonie pozbiera wszystkie śmieci do zbiornika o poj. 1,5 l! Maksymalny czas pracy na 1 ładowanie akumulatora to 30 min, a jej wydajność 70 m2. Ciężar – 3 kg.