Śnieżka
Możliwość komentowania Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka S.A. została wyłączona

Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka S.A.

39-102 Lubzina 34
tel. (+48 14) 681 11 11
fax (+48 14) 682 22 22
marketing@sniezka.com
http://www.sniezka.pl

Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka S.A. jest obecnie jednym z czołowych producentów farb i lakierów Polsce (zarówno w ujęciu ilościowym jak i wartościowym). Tak wysoką pozycję rynkową firma osiągnęła w przeciągu zaledwie 20 lat – początki Firmy sięgają bowiem roku 1984. Zakład zatrudniał wtedy – łącznie z właścicielami – od kilku do kilkunastu osób.

Początkowo produkowano wyroby nitro, rozcieńczalniki, poliestry, wyroby poliwinylowe, ale wraz z upływem czasu systematycznie poszerzono asortyment firmy o kolejne wyroby: emulsyjne, ftalowe, kleje oraz szpachlówki. Już wtedy te dobrej jakości wyroby cieszyły się dużym zainteresowaniem na jeszcze lokalnym rynku. W roku 1990 Firma zaczęła działać pod nazwą Fabryka Farb i Lakierów CHEMAL s.c. w Brzeźnicy. Od tego też roku rozpoczęto intensywną działalność inwestycyjną. Duże zapotrzebowanie rynku na farby i lakiery produkowane przez Zakład przekonało właścicieli do podjęcia decyzji o dalszej rozbudowie oddziału produkcyjnego w Brzeźnicy oraz powstaniu dwóch kolejnych oddziałów produkcyjnych: w Lubzinie oraz Pustkowie. Ważnym momentem w życiu Firmy był dzień 1 kwietnia 1998 roku, kiedy to dokonano połączenia dwóch działających wówczas spółek cywilnych w spółkę akcyjną z równoczesną zmianą jej nazwy na tą funkcjonującą do dziś: Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka S.A. W grudniu 2003 akcje Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A. zadebiutowały na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych – środki finansowe pozyskane z ich sprzedaży zostały zainwestowane w rozbudowę i jej dalszy rozwój. Dzieki umowie podpisanej ze światowym koncernem naukowym DuPont, firma wprowadziła do swoich produktów innowacyjne rozwiazanie. Wyroby w których zastosowano Teflon® surface protector są zawawansowane technologicznie i charakteryzują się doskonałymi parametrami użytkowymi i wytrzymałościowymi, a regularne badania w niezależnych laboratoriach gwarantuja ich najwyższą jakość.

Dziś Śnieżka to nowoczesny zakład zatrudniający ponad 500 osób i wytwarzający rocznie około 70 mln litrów różnego rodzaju wyrobów chemii budowlanej na rynek krajowy oraz rynki zagraniczne. Wszystkie wyroby produkowane są w oparciu o System Zapewnienia Jakości ISO 9001. Należy również dodać, że Śnieżka – jako jedna z największych firm w regionie – daje pracę i możliwość zarobkowania tysiącom ludzi pracującym w handlu, transporcie, produkującym surowce, półprodukty, opakowania, materiały reklamowe itp.