Możliwość komentowania BRIGGS & STRATTON została wyłączona

BRIGGS & STRATTON

Briggs & Stratton Corporation
Ul. Wita Stwosza 11
76-200 Słupsk
Autoryzowany Serwis Dystrybucyjny Briggs & Stratton
Chabin Sp. J.
ul. Łomżyńska 18
93-176 Łódź
http://www.briggsandstratton.com.pl

BRIGGS & STRATTON – O NAS

W tym roku mija 105 lat gdy z inicjatywy dwóch przyjaciół, Stephena F. Briggsa (który miał pomysł) i Harolda M. Strattona (który miał pieniądze) powstało amerykańskie partnerstwo Briggs & Stratton Corporation.

Jesteśmy największym w świecie producentem silników spalinowych benzynowych czterosuwowych chłodzonych powietrzem o niskiej mocy od 3,5 KM do 35KM stosowanych w urządzeniach ogrodniczych, budowlanych i innych przemysłowych. Działamy w ponad 100 krajach, produkujemy ponad 10 milionów silników rocznie i gwarantujemy doskonałą obsługę serwisową – ponad 32000 dealerów serwisowych na świecie. W Polsce funkcjonuje ponad 300 autoryzowanych dealerów serwisowych, dzięki którym użytkownicy silników Briggs & Stratton mają łatwy dostęp do fachowej wiedzy i specjalistycznej pomocy.

Wybór amerykańskich silników Briggs & Stratton oraz korzystanie z profesjonalnego serwisu to gwarancja oryginalnych części i najwyższej jakości obsługi – to z kolei będzie owocowało długoletnią i niezawodną pracą urządzeń w naszych ogrodach. W końcu, ponad 100-letnia tradycja zobowiązuje, a potwierdzają to Marcin Gortat i Mamed Khalidov. Wszystkie silniki do kosiarek serii 400, 500, 600 i 800 są produkowane w fabrykach w USA. To jest prawdziwa MOC ORYGINAŁU!

Naszą moc oryginału potwierdza również nowa linia małych silników górnozaworowych (OHV) z pionowym wałem do kosiarek SERIES 400 i 500. Godnie zastąpiła ona dolnozaworowy model 9 i 10, który od połowy lat 50-tych sprzedał się w imponującej ilości 150 milionów sztuk! Takim wynikiem nie może pochwalić się żadna inna firma na świecie, tym bardziej, że silnik ten miał opatentowany (jako pierwszy na świecie silnik do kosiarki) jednorodny aluminiowy cylinder odlany z kadłubem silnika. Od tego czasu kosiarki stały się zdecydowanie lżejsze, bowiem poprzednio kadłuby silników odlewano z ciężkiego żeliwa. Pielęgnacja trawnika stała się przyjemniejsza i lżejsza, a trwałość rozwiązań spowodowała, że główne założenia konstrukcji i kształtu silnika przetrwały ponad 50 lat. Wszystkie nowe silniki OHV 400 i 500 SERIES™ wykonane są w technologii E-SERIES™ – to zobowiązanie Briggs & Stratton do utrzymania poziomu o 25% poniżej obowiązujących Europejskich Standardów Emisji Spalin. Pokazuje to, że nowe silniki są jeszcze bardziej przyjazne środowisku, a my pozostajemy wciąż numerem 1 na świecie w dziedzinie małych silników spalinowych.

Ściśle współpracujemy przy wszystkich akcjach fundacji Marcina Gortata MG13, napędzamy Kliniki Trenerskie oraz sponsorujemy letnie Gortat Campy. Naszym celem jest promocja rozwoju dzieci i młodzieży, sportu i zdrowej rywalizacji.

Kupując produkty z silnikami Briggs & Stratton wspieracie fundację Marcina Gortata MG13.

Od początku istnienia wspieramy różne dyscypliny sportowe. Przez kilka lat byliśmy partnerem PZM przy zawodach kartingowych, a od 2011 roku napędzamy zawody KSW.

Więcej na: www.briggsandstratton.com.pl i www.silnikmaznaczenie.pl